Potrzebujesz pożyczki? Skontaktuj się z nami!

Rozpatrzenie Państwa wniosku o pożyczkę jest całkowicie bezpłatne!

Pożyczki pod zastaw mieszkania

Na skróty:

Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości – oferta pomocy dla przedsiębiorców
Czy pożyczka pod hipotekę mieszkania jest bezpieczna?
Pożyczka pod zastaw mieszkania własnościowego – kto może uzyskać?
Pożyczka pod zastaw mieszkania – jaka nieruchomość będzie brana pod uwagę?
Oczekujemy jedynie, że mieszkanie pod zastaw będzie:
Pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania – jak przebiega proces?
W jakiej formie udzielamy pożyczek pod zastaw mieszkania? Metody płatności
Prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania – jak długo trwają formalności związane z przygotowaniem umowy i wypłatą środków
Jak wygląda spłata pożyczki pod mieszkanie?
Pożyczka a zastaw innej nieruchomości – jakie są inne poza mieszkaniem możliwości skorzystania z oferty?

Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości – oferta pomocy dla przedsiębiorców

Wielu przedsiębiorców dotykają nagłe problemy, które wymagają dysponowania gotówką, by mogli oni zachować ciągłość swojej działalności, nie stracić szansy na nowe inwestycje i nie popaść w zadłużenia. Niestety, ale wiele osób prowadzących firmę nie ma w budżecie wystarczających oszczędności.
W takich sytuacjach niezwykle ciężko o poradzenie sobie z kłopotami. Szczególne trudności spotykają tych, którzy nie mogą uzyskać wsparcia finansowego od banku np. ze względu na zbyt niskie przychody czy złą historią kredytową. Co wtedy robić? Nierzadko jedynym wyjściem może być prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania. Jest to dobra alternatywa, kiedy potrzebne jest zaciągnięcie zobowiązania dotyczącego pokaźnej kwoty.
Przedsiębiorcy bardzo często zastanawiają się, czy można wziąć pożyczkę pod zastaw mieszkania, czy taka możliwość w ogóle istnieje. Oczywiście, że tak. Pożyczki pod mieszkanie udzieli nasza firma, która pomogła już wielu klientom znajdującym się w potrzebie.

Czy pożyczka pod hipotekę mieszkania jest bezpieczna?

Wiele osób nawet nie chce słyszeć o zaciągnięciu takiego zobowiązania w obawie przed możliwością utraty cennej nieruchomości, która zazwyczaj jest więcej warta niż wysokość pożyczanej kwoty. Często padają wtedy pytania o to, czy pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania własnościowego jest rozwiązaniem bezpiecznym. Czy jest?
Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Jest to produkt, który z pewnością nie jest kierowany do każdego klienta, dlatego my udzielamy pożyczek pod zastaw mieszkania jedynie osobom prowadzącym działalność gospodarczą, których wypłacalność jest zdecydowanie bardziej wiarygodna od osób prywatnych.
Jak w przypadku każdego zobowiązania finansowego pewne ryzyko istnieje i właśnie z tego powodu jest to rozwiązanie, które proponujemy jedynie kontrahentom biznesowym. Pożyczka pod mieszkanie to świetne rozwiązanie dla właścicieli firm, którzy napotkali chwilowe problemy, a zastrzyk gotówki pozwoli im dalej funkcjonować i zarabiać, by odzyskać płynność finansową i nie tylko nie stracić swojego interesu, ale przede wszystkim przywrócić mu stabilność i bezpieczną pozycję na rynku.
Wtedy można bez trudu uregulować zobowiązania zgodnie z planem przewidzianym w umowie, a nieruchomość pozostanie w ewidencji majątku klienta, który powróci do normalnego funkcjonowania, będzie mógł rozwijać swoje przedsiębiorstwo i pracować nad zwiększaniem zysków.
Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości to idealne rozwiązania dla biznesmenów, którzy wiedzą, że dysponując gotówką, szybko wyjdą z chwilowego zastoju i kłopotów. Z kolei nie jest to najlepsza forma szukania pomocy dla przedsiębiorców, którzy mają niewielkie szanse na wyjście z kryzysu, nawet jeśli uzyskają dodatkowe środki na kontynuowanie działalności. W takich przypadkach jest to rzeczywiście ryzykowne posunięcie, dlatego pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania własnościowego jest produktem kierowanym do osób, które potrafią szczegółowo przeanalizować swoją sytuację i odpowiedzialnie podjąć decyzję.

Pożyczka pod zastaw mieszkania własnościowego – kto może uzyskać?

Współpracujemy z właścicielami firm, w tym również jednoosobowych działalności gospodarczych. Nie przeprowadzamy procesu ustalania tzw. zdolności kredytowej, nie weryfikujemy możliwości wypłacalności klienta, nie sprawdzamy historii zaciąganych zobowiązań finansowych, aktualnych należności wobec innych instytucji czy wysokości generowanych przychodów. Warunkiem jest udowodnienie prowadzenia biznesu oraz dysponowanie własnościową nieruchomością.
Ze względu na fakt, że klient deklaruje mieszkanie pod zastaw jako formę zabezpieczenia swojego zobowiązania wobec naszej firmy na wypadek kłopotów ze spłatą pożyczki, możemy odstąpić od złożonej procedury weryfikowania jego sytuacji materialnej. Jest to pożyczka pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej. Uznajemy, że ową zdolność stanowi akt własności nieruchomości. Dzięki temu maksymalnie skracamy czas potrzebny na zawarcie transakcji, co jest niezwykle korzystne dla kontrahentów. Błyskawiczne dopełnienie formalności i wypłata środków pozwala na niemal natychmiastowe podjęcie działań naprawczych, których celem będzie przywrócenie firmie płynności i prawidłowego, rentownego funkcjonowania.
Pożyczkę pod zastaw mieszkania własnościowego może zatem uzyskać przedsiębiorca, który jest właścicielem nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw mieszkania – jaka nieruchomość będzie brana pod uwagę?

Nie stawiamy żadnych wymagań dotyczących mieszkania, które ma być zastawione. Nie istnieją żadne wytyczne związane z jego metrażem, minimalną wartością rynkową, lokalizacją, wykończeniem itp. Do każdego kontrahenta podchodzimy w sposób indywidualny. Klient przedstawia nam dokumenty swojej nieruchomości i warunki pożyczki, jakie go interesują.
Następnie analizujemy szczegóły przyszłej transakcji, wysokość pożyczanej kwoty, obowiązujący okres spłaty itp., a dalej konfrontujemy je z wartością mieszkania, którym dysponuje przedsiębiorca. O tym, czy dana nieruchomość spełnia nasze oczekiwania jako dobro pod zastaw, decydujemy więc na podstawie m.in. wysokości kwoty, jaką mamy pożyczyć.

Oczekujemy jedynie, że mieszkanie pod zastaw będzie:

  • lokalem własnościowym pożyczkobiorcy,
  • lokalem spółdzielczo-własnościowym pożyczkobiorcy,
  • lokalem własnościowym osoby trzeciej, która zdecyduje się wziąć na siebie notarialną odpowiedzialność tzw. dłużnika hipotecznego.

Pożyczka hipoteczna pod zastaw mieszkania – jak przebiega proces?

Na wstępie zapraszamy do kontaktu telefonicznego. Nasz pracownik przedstawi wymagania dotyczące dokumentów, jakie klient powinien skompletować, a także przekaże wszystkie niezbędne informacje. Zależy nam na tym, żeby kontrahent czuł się bezpiecznie, dlatego chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i rozwiejemy nurtujące wątpliwości.
Kolejnym krokiem, jaki musi wykonać przedsiębiorca starający się o pożyczkę hipoteczną pod zastaw mieszkania, jest wypełnienie wniosku dostępnego na stronie oraz załączenie do niego potrzebnych dokumentów i odesłanie do naszej firmy, gdzie przeprowadzimy weryfikację otrzymanego pisma i przygotujemy projekt umowy wraz z dołączonym do niego draftem, który będzie zawierał wskazówki związane ze sposobami rozwiązywania ewentualnych sporów, informacje o zobowiązaniach dwóch stron oraz oczywiście szczegółowe warunki finansowe umowy i wytyczne dotyczące spłaty zobowiązań. Komplet dokumentów odsyłamy do klienta, by mógł się on z nimi dokładnie zapoznać.
Nie wymagamy pośpiechu. Współpraca z nami jest transparentna, nie mamy nic do ukrycia, nie stosujemy ukrytych kruczków prawnych. Proponując pożyczkę pod hipotekę mieszkania, zdajemy sobie sprawę, że dla wielu przedsiębiorców, jest to decyzja wymagająca rzetelnej analizy swoich możliwości, dlatego dajemy klientowi tyle czasu do namysłu, ile potrzebuje. Co więcej, będzie on miał możliwość skonsultowania treści umowy ze swoim prawnikiem, by móc podjąć odpowiedzialną i bezpieczną decyzję.
Jeśli warunki umowy pożyczkowej zostaną zaakceptowane, umawiamy spotkanie w kancelarii notarialnej, gdzie podpisujemy z klientem porozumienie. Pożyczka zostaje zabezpieczona hipoteką ustanowioną na nieruchomości, co będzie potwierdzał wpis w księdze wieczystej

W jakiej formie udzielamy pożyczek pod zastaw mieszkania? Metody płatności

Przekazanie klientowi środków odbywa się w kancelarii notariusza. Kontrahent sam decyduje, z jakiej formy przyjęcia pieniędzy chce skorzystać. Oferujemy wykonanie przelewu pod nadzorem prawnika lub wręczenie gotówki w kancelarii. Pożyczkobiorca otrzyma swoje środki w dniu podpisania umowy.

Prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania – jak długo trwają formalności związane z przygotowaniem umowy i wypłatą środków

W związku z faktem, że przedmiotami naszej oferty są pożyczki pod zastaw mieszkania bez zdolności kredytowej, cały proces trwa bardzo szybko i sprawnie. Wynika to z odstąpienia od żmudnej weryfikacji wypłacalności kontrahenta. Jednocześnie dbamy o to, by transakcja była transparentna i przeprowadzona na uczciwych warunkach, więc dajemy klientowi możliwość przeanalizowania warunków umowy oraz dokładnego jej przemyślenia, dlatego w dużym stopniu, to ile będzie trwał cały proces, zależy od pożyczkobiorcy. Zazwyczaj finalizujemy porozumienia w ciągu siedmiu dni roboczych. Im szybciej otrzymamy dokumenty i zgodę na przedstawione przez nas warunki, tym szybciej podpiszemy umowę i przekażemy pieniądze.

Jak wygląda spłata pożyczki pod mieszkanie?

Sposoby spłaty zobowiązań przez pożyczkobiorcę, jakie dopuszczamy, nie różnią się zbytnio od tych, jakie oferują banki i instytucje finansowe w przypadku tradycyjnych pożyczek gotówkowych. Proponujemy dwie formy uiszczania należności naszej firmie. W pierwszym przypadku oferujemy comiesięczne opłacanie rat, a w drugim przewidujemy jednorazowy przelew po upływie okresu obowiązywania pożyczki. Klient może sam wybrać warunki, które będą bardziej odpowiadały jego możliwościom i osobistym preferencjom. Pożyczki hipoteczne pod mieszkanie przyznajemy na dwanaście lub dwadzieścia cztery miesiące.

Pożyczka a zastaw innej nieruchomości – jakie są inne poza mieszkaniem możliwości skorzystania z oferty?

Najczęściej podejmujemy współpracę z przedsiębiorcami, którzy są właścicielami mieszkań. Jednak dopuszczamy także zastaw innych nieruchomości. Umowę mogą podpisać biznesmeni dysponujący także domem na własność, lokalem użytkowym lub działką budowlaną. W tych przypadkach podobnie jak w sytuacji, gdy zabezpieczeniem ma być mieszkanie, również nie stawiamy konkretnych wymogów dotyczących metrażu czy lokalizacji obiektu.
Klienci mogą też wystąpić o przyznanie pożyczki pod zastaw działki rolnej. Kontrahent musi być przedsiębiorcą lub rolnikiem oraz oczywiście właścicielem gruntów. W przypadku takiej formy zabezpieczenia zobowiązań oczekujemy, że areał będzie liczył minimum 3 hektary.
Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą, które dysponują nieruchomością na własność i potrzebują zaciągnąć pożyczkę pod jej zastaw, by móc kontynuować prowadzenie interesów.

Rozpatrzenie Państwa wniosku o pożyczkę jest całkowicie bezpłatne!