Potrzebujesz pożyczki? Skontaktuj się z nami!

Rozpatrzenie Państwa wniosku o pożyczkę jest całkowicie bezpłatne!

Pożyczki dla rolników

Na skróty:

Pożyczki dla rolników
Czym są szybkie pożyczki hipoteczne dla rolników?
Pożyczka pod zastaw gruntów rolnych
Warunki uzyskania pożyczki dla rolników bez BIK
Pożyczka pod zastaw ziemi – co jeszcze warto wiedzieć?
Na co można wydać pożyczkę pod zastaw nieruchomości rolnych?
Pożyczka na zakup maszyn rolniczych – alternatywa dla kredytu
Pożyczki na zakup gruntów rolnych
Pożyczka na zakup trzody chlewnej, bydła lub drobiu
Pożyczka na zakup paszy oraz nawozów
Pożyczki rolnicze bez zaświadczeń i BIK
Bezpieczna pożyczka dla rolnika? Tylko Fundusz Kredytowy Silesia
Pożyczki hipoteczne dla rolników – służymy wsparciem i doradztwem

Pożyczki dla rolników

Odpowiadając na zmieniające się potrzeby współczesnego rolnictwa, Fundusz Kredytowy Silesia oferuje pożyczki dla rolników bez BIK. Ten wygodny, w pełni bezpieczny i dostępny produkt finansowy stanowi atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych form finansowania, takich jak kredyty rolnicze czy leasing maszyn. Oferujemy również pożyczki dla zadłużonych rolników z szybką decyzją i bez zbędnych formalności. Od lat pomagamy producentom rolnym rozwijać ich działalność oraz modernizować gospodarstwa na terenie całego kraju, udzielając finansowania m.in. na zakup ziemi, pojazdów i sprzętu, bydła oraz trzody chlewnej.

Czym są szybkie pożyczki hipoteczne dla rolników?

Oferowane przez nas wsparcie finansowe to obecnie najkorzystniejsza pożyczka dla rolnika spośród wszystkich dostępnych na rynku produktów. Swoją propozycję dedykujemy tym właścicielskim gospodarstw, którzy nie mają szans na kredyt bankowy lub z innych powodów nie chcą korzystać z takich form wsparcia. Pozabankowe pożyczki rolne bez zaświadczeń w Funduszu Kredytowym Silesia, to:
– szybka decyzja i minimum formalności,
– brak dodatkowych opłat i ukrytych kosztów,
– elastyczne warunki spłaty,
– dostępność także dla gospodarstw z zadłużeniem.
Właściciele ziemi rolnej mogą liczyć na możliwość otrzymania atrakcyjnej pożyczki pod zastaw gruntów i nieruchomości. Pozyskane w ten sposób środki mogą zostać przeznaczane na dowolny cel: modernizację gospodarstwa, zakup ziemi lub sprzętu, zwiększenie pogłowia bydła lub trzody chlewnej, czy spłatę bieżących zobowiązań. Doskonale wiemy, że prowadzenie gospodarstwa rolnego przypomina zarządzanie firmą, a pożyczka na zakup maszyn rolniczych czy nawozów to inwestycje kluczowe z punktu widzenia prowadzonej działalności.

Pożyczka pod zastaw gruntów rolnych

Zabezpieczenie pożyczki rolniczej stanowią posiadane przez właściciela gospodarstwa nieruchomości: grunty orne, pastwiska, działki budowlane czy zabudowania. Pod tym względem pożyczka dla rolników bez zaświadczeń niczym nie różni się od kredytu bankowego, który również zabezpieczany jest poprzez wpis hipoteczny. To pozwala nam proponować właścicielom gospodarstw rolnych produkty, które doskonale znają i które proponowane są na uczciwych, niebudzących żadnych wątpliwości zasadach. Wpis do księgi wieczystej to zarazem jedna z najpopularniejszych metod zabezpieczania pożyczek w sektorze pozabankowym. Pozwala on wyeliminować lub mocno ograniczyć takie formalności jak:
– szacowanie zdolności kredytowej,
– ocena historii BIK, BIG, KRD,
– wymóg przedstawiania dodatkowych zaświadczeń,
– konieczność szukania poręczycieli,
– nakładanie dodatkowych zabezpieczeń przez pożyczkodawcę.

Warunki uzyskania pożyczki dla rolników bez BIK

Dla kogo jest rolnicza pożyczka hipoteczna? Fundusz Kredytowy Silesia, jednym z priorytetów swojej oferty uczynił maksymalną dostępność swoich produktów finansowych. Dzięki temu o pożyczkę pod zastaw nieruchomości może ubiegać się każdy, kto jest rolnikiem lub prowadzi działalność gospodarczą i jest jednocześnie właścicielem gruntów. Zabezpieczenie zobowiązania stanowi działka rolna o powierzchni minimum 3 ha, co pozwala korzystać z oferty finansowania osobom gospodarującym także na niewielkich areałach. Proces uzyskiwania pożyczki pod zastaw ziemi rolnej jest szybki a formalności ograniczone do niezbędnego minimum. Wszystko sprowadza się do 6 prostych kroków:
1. Telefoniczny kontakt z naszym Funduszem i przygotowanie niezbędnych dokumentów.
2. Złożenie wniosku dostępnego na naszej stronie www wraz z załącznikami.
3. Weryfikacja wniosku i decyzja.
4. Przesłanie klientowi wzoru umowy oraz warunków udzielenia pożyczki.
5. Spotkanie w kancelarii notarialnej w celu podpisania umowy i ustanowienia hipoteki na nieruchomości.
6. Wypłata środków finansowych na konto lub gotówką.

Pożyczka pod zastaw ziemi – co jeszcze warto wiedzieć?

Cała procedura związana z uzyskaniem pożyczki dla rolnika bez BIK trwa do 7 dni roboczych. Czas potrzebny na uruchomienie środków finansowych w dużej mierze zależy od klienta i tego, jak szybko przygotuje oraz przekaże on niezbędne dokumenty. Do momentu podpisania umowy Fundusz Kredytowy Silesia nie pobiera żadnych dodatkowych opłat ani kosztów operacyjnych związanych m.in. z rozpatrywaniem wniosków czy wydawaniem decyzji. Środki finansowe w ramach pożyczki rolniczej pod zastaw nieruchomości przekazywane są w dniu podpisania umowy: gotówką lub przelewem na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe.
Maksymalny okres spłaty pożyczki pozabankowej dla rolników wynosi u nas 2 lata. Jednocześnie proponujemy dużą elastyczność w ustalaniu harmonogramu spłaty oraz terminy dopasowane do możliwości osoby prowadzącej gospodarstwo. Spłata zobowiązania może nastąpić dopiero na koniec umowy (po 12 lub 24 miesiącach) bądź poprzez zapłatę comiesięcznych rat – w zależności od preferencji klienta. Udzielona przez nas pożyczka pod zastaw może posłużyć również do spłacenia zadłużenia zabezpieczonego na posiadanych nieruchomościach. Dzięki temu, o pożyczkę bez BIK i zaświadczeń mogą ubiegać się również gospodarstwa z komornikiem lub zaległościami względem pozostałych wierzycieli.

Na co można wydać pożyczkę pod zastaw nieruchomości rolnych?

Kolejną zaletą finansowania udzielanego przez Fundusz Kredytowy Silesia jest elastyczność wydatkowania środków pochodzących z finansowania pozabankowego. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak zróżnicowany charakter może mieć produkcja rolna i jak odmienne są potrzeby właścicieli gospodarstw. Właśnie dlatego pożyczka dla rolnika może zostać przeznaczona na zakup:

  • maszyn, pojazdów oraz sprzętu rolniczego,
  • gruntów rolnych,
  • zwierząt: bydła, trzody chlewnej, drobiu,
  • nawozów oraz środków ochrony roślin,
  • pasz, koncentratów i materiału siewnego,
  • dowolny, inny cel w gospodarstwie rolnym – również na spłatę bieżących i zaległych zobowiązań.

Pożyczka na zakup maszyn rolniczych – alternatywa dla kredytu

Nowoczesny, wydajny i niezawodny – taki powinien być sprzęt w gospodarstwie rolnym. Niestety, traktory, kombajny, przyczepy, agregaty uprawowe oraz pozostałe maszyny – nowe i używane – nie należą do tanich. Wielu rolników przy ich zakupie wspomaga się kredytem lub decyduje na leasing. Pozyskana u nas pożyczka pod zastaw nieruchomości umożliwi modernizację lub rozwój własnego parku maszynowego, nawet jeżeli bank odmawia udzielenia kredytu.

Pożyczki na zakup gruntów rolnych

Finansowanie, które proponujemy właścicielom gospodarstw, doskonale sprawdzi się również jako pożyczka dla rolników na zakup ziemi. Zwiększenie areału uprawowego lub powierzchni łąk i pastwisk to jedna z najczęściej wybieranych strategii na zwiększenie zysków z prowadzonej działalności. Nasze wsparcie umożliwi zakup gruntów rolnych zamiast ich dzierżawy, bez konieczności ubiegania się o pomoc ze strony banku.

Pożyczka na zakup trzody chlewnej, bydła lub drobiu

Kolejnym przeznaczeniem środków uzyskanych w ramach pozabankowej rolniczej pożyczki bez zaświadczeń może być zwiększenie dobrostanu zwierząt. Pożyczka na zakup bydła, drobiu czy trzody chlewnej to sprawdzony sposób na rozszerzenie hodowli i większe zyski z produkcji zwierzęcej.

Pożyczka na zakup paszy oraz nawozów

Zmieniające się normy i wymogi prawne wymuszają na rolnikach stosowanie specjalistycznych środków ochrony roślin czy koncentratów, których ceny systematycznie rosną. Z tego względu pożyczka na zakup nawozów lub pasz staje się atrakcyjnym, łatwo dostępnym sposobem na pokrycie kosztów niezbędnych inwestycji w opryski, nawozy czy specjalistyczny pokarm dla zwierząt.

Pożyczki rolnicze bez zaświadczeń i BIK

Specyfika działalności rolniczej w istotny sposób definiuje kształt budżetu i strukturę dochodów gospodarstwa. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów charakteryzujących tego rodzaju produkcję jest nieregularny dochód. Warunkują go m.in.: specjalizacja produkcji, pory roku, okres żniw, zbiorów i dystrybucji płodów rolnych, a także sprzedaż zwierząt hodowlanych oraz produktów, takich jak mleko czy nabiał.
Mając to na uwadze, Fundusz Kredytowy Silesia stawia na maksymalną elastyczność spłaty finansowania pod zastaw nieruchomości. Każda pożyczka dla rolnika może być zwrócona na dwa sposoby:

  • w formie stałych comiesięcznych rat,
  • w całości, po zakończeniu okresu kredytowania.

Swoboda wyboru najkorzystniejszego czyni nasze pożyczki rolnicze pod zastaw gruntów i nieruchomości przystępnym rozwiązaniem, które nie stanowi dużego obciążenia dla domowego budżetu. Jednocześnie, zapewniamy uproszczoną do minimum weryfikację zdolności kredytowej. Dzięki temu nasze rolnicze pożyczki bez BIK są nie tylko wygodną, ale również najbardziej dostępną formą finansowania dla właścicieli gospodarstw.

Bezpieczna pożyczka dla rolnika? Tylko Fundusz Kredytowy Silesia

Pragnąc zapewnić Państwu najgodniejsze warunki pożyczki pod zastaw gruntów i nieruchomości, nie zapominamy również o bezpieczeństwie naszych produktów finansowych. Z tego względu, podpisanie umowy zawsze odbywa się w obecności notariusza, a cała procedura od momentu złożenia wniosku aż do wpływu środków jest w pełni transparentna. Zapewnia to naszym klientom maksimum kontroli, brak ukrytych kosztów oraz gwarancję całkowitej zgodności transakcji z obowiązującym w Polsce prawem.
Standardem w przypadku naszego Funduszu jest udostępnianie draftu umowy oraz szczegółowych warunków udzielenia pożyczki rolniczej przed podpisaniem dokumentów. Dzięki temu klient zyskuje czas na wnikliwą analizę wszystkich zapisów oraz zgłoszenie swoich sugestii i zastrzeżeń. Polityka otwartych umów pozwala wypracować najkorzystniejszy model finansowania i spłaty zobowiązań, przez co pożyczki dla rolników cieszą się u nas ogromnym powodzeniem.

Pożyczki hipoteczne dla rolników – służymy wsparciem i doradztwem

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – z przyjemnością odpowiemy na wszystkie dodatkowe pytania związane z udzielaniem pożyczek hipotecznych pod zastaw nieruchomości, ziemi i gruntów rolnych. Nasi doradcy są do Państwa dyspozycji – z pewnością pomogą wybrać najkorzystniejszą ofertę z naszego bogatego portfolio produktów finansowych.

Rozpatrzenie Państwa wniosku o pożyczkę jest całkowicie bezpłatne!